PORADENSTVÍ - POPORODNÍ PÉČE, PÉČE O MIMINKO

DSC_6935.jpg

Metoda, která předchází raným narušením ve vývoji člověka.
Alpha nursing jednoduše učí citlivý přistup k miminku po porodu, vnímat jeho komfort a spokojenost.

 

Alfa nursing je metoda, která má citlivý a laskavý přístup k novorozenci a kojenci s cílem citlivě porozumět a naplňovat jejich vývojové potřeby. Alpha nursing pomáhá porozumět miminku, jeho pláči, mimice a pohybům.

Proškolený terapeut pomáhá během hodinového sezení mamince a tatínkovi získat porozumění pro signály dítěte o jeho potřebách, navázat s ním bezpečný a vzájemně zklidňující kontakt. Nabídne rady jak využívat správného krmení pro podporu a harmonizaci vývoje dítěte. Nabídne způsob podpory vývojového zrání s využitím speciálních bioenergetických doteků a masáží.

 


Z hlediska dítěte je 6 nedělí obdobím sžívání se tady na zemi.

Miminko potřebuje klid a přítomnost matky, která bude respektovat jeho fáze:

1. Fáze v bdělosti dítěte-bonding s matkou, minimalně do půl roku díťete si dítě myslí, že je s matkou 1 osoba...tudíž veškeré emoce matky vnímá jako vlastní.

2. Fáze: miminko potřebuje hodně spát a nebýt ze spánku vyrušováno ani kvůli kojení. Tam probíhá v mozku mnoho a je třeba aby se to nepřerušovalo.


Zúčastnila jsem se svou dcerou natáčení krásného dokumentu o porodních asistentkách a o svobodném porodu. V dokumentu mluvím o bondingu, který měl pro mě velký význam.

 

Pokud se chcete podívat na dokument, můžete spustit níže.

Trailer (3 min) spustit zde

Celý dokument (18 min) spustit zde


CO JE ALPHA NURSING? viz. odkaz https://www.vycviky.cz/informace/co-je-alpha-nursing

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one